درباره ما

چشم انداز و اهداف 

آموزش قصه درمانی و ارائه داستان های شفا بخش چشم انداز و اهداف این سایت در جهت کمک به اولیاء و خانواده هاست. در حقیقت با آشنا ساختن اولیاء با قصه و قصه درمانی  می توان قدمی در جهت افزایش بهداشت رورانی فرزندان برداشت و آینده بهتری را برای بشریت تصویر کرد.

قصه و درمانی قدمتی به اندازه تاریخ ظهور انسان بر کره خاکی دارد. قصه‌ها، افسانه ها و داستان ها یک منبع غنی برای درمان بیماری‌های روانی هستند؛ هر کودک و نوجوانانی به طور مدام در حال تجربه، تجزیه و تحلیل مسائل پیرامون زندگی خود است. از طریق همین تجربه و تجزیه و تحلیل مسائل زندگی،  قصه زندگی یک فرد شکل می گیرد و به یک نتیجه گیری کلی در باره زندگی خودقصه  می رسد.

اگر این قصه خوب شکل بگیرد، یک راهنمای خوب در مسیر زندگی خواهد بود ولی اگر اجزای این قصه، خوب شکل نگیرد و دارای ضعف هایی باشد، می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات و گرفتاری های روحی و روانی در آینده زندگی فرد شوند.

با شکل گیری یک قصه خوب،رفتارهای تعاملی کودک و نوجوان بهتر می شود، مقاومت ها کاهش می یابد، قوه تخیل کودک پرورش می یابد، مهارت‌های حل مسئله رشد می کند، و  مهارت های تصمیم گیری ارتقاء پیدا می کند.

قصه ها، داستان ها، و افسانه ها اگر خوب انتخاب شوند، راهنما و کمک خوبی برای کودک  و نوجوان خواهند بود تا با مطالعه آنها قصه زندگی بدون نقصی در خود تشکیل دهند.

این سایت  (داستان شفابخش: T STORY) با هدف کمک به اولیاء جهت دسترسی به داستان ها، قصه ها و افسانه ها ی مناسب در زمینه کمک به فرزندانشان ایجاد شده است.

امید است که با لطف و یاری خداوند بتوانیم قدمی مثبت در راه آموزش و ارتقاء بهداشت روانی فرزندان میهن عزیزمان برداشته باشیم.

قصه گویی

اصغر یاوند حسنی

مدیر و نویسنده سایت

خلاصه کارهای تحقیقی و پژوهشی ما

پژوهش و تالیف

کتاب: برایم قصه ای بگو. (اصول قصه درمانی کودک و نوجوان)

پژوهش: بررسی میزان صلاحیت های حرفه ای مشاوران مدارس استان همدان و راه کارهای تقویت آن در سال تحصیلی 1395-96

پایان نامه: بررسي و مقايسه اثربخشي مشاوره گروهي به روش شناختي-رفتاري و قصه درماني در كاهش اختلالات رفتاري دانش آموزان پسر دوره متوسطه منطقه سردرود همدان در سال تحصیلی 90-89

مقالات

بررسی اثربخشی درمان شناختی-رفتاری و قصه درمانی بر کاهش اختلالات رفتاری نوجوانان

نقش خانواده در ترسیم آینده کودک و نوجوان بیش فعال

بررسی اثر بخشی واقعیت درمانی و درمان شناختی-رفتاری به شیوه گروهیبر خود پنداره  نوجوانان

والدین، غفلت هرگز: نقش برنامه آموزش اولیاء در پیش گیری از بدرفتاری و غفلت ازکودک: فرصتها و شواهد.

مدارج علمی

-کارشناسی ارشد مشاوره تحصیلی

-کارشناسی آموزش زبان انگلیسی